5 sposobów na tańsze ubezpieczenie mieszkania

Autor:

Dorota Bajczyk

Ubezpieczenie mieszkania to zasadniczy element dbania o bezpieczeństwo swojego majątku. Zapewnia ochronę przed różnymi zagrożeniami, takimi jak zalania, pożary, kradzieże czy uszkodzenia. Przy rozbudowanej polisie składka może być naprawdę wysoka. Są jednak sposoby, by ją nieco obniżyć. Jak to zrobić? Jeżeli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania, zapoznaj się z poniższym artykułem. Znajdziesz w nim sposoby na obniżenie składki, bez konieczności rezygnowania z kompleksowej ochrony.

Porównaj oferty różnych ubezpieczycieli

Pierwszym krokiem do znalezienia tańszego ubezpieczenia mieszkania jest porównanie ofert różnych ubezpieczycieli. Dzięki naszej stronie jest to bardzo proste.

Każdy ubezpieczyciel oferuje nieco inne warunki i zakres ochrony. Daje też inne zniżki w zależności od podjętych przez Ciebie kroków w celu samodzielnego zabezpieczenia nieruchomości (zamki, alarmy itp.). Porównanie ofert pomoże Ci znaleźć tę najlepszą i jednocześnie najtańszą.

Zwiększ wysoki udział własny (franszyzy)

Wysoki udział własny to kwota, jaką musisz zapłacić przed tym, jak ubezpieczyciel pokryje straty. Innymi słowy jest to kwota, do której ubezpieczyciel nie pokrywa szkód. W momencie, gdy szkoda w mieszkaniu będzie mniejsza lub równa wartości franszyzy, ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy. Gdy wartość zniszczeń ją przekroczy, ubezpieczenie zostanie wypłacone. Zwiększenie tej kwoty może znacząco obniżyć koszty Twojej polisy. Pamiętaj jednak, że musisz być w stanie pokryć udział własny w przypadku szkody, więc wybierz kwotę, którą jesteś w stanie zarezerwować.

Zabezpiecz swoje mieszkanie

Bezpieczne mieszkanie to mniejsze ryzyko dla ubezpieczyciela, co może się przełożyć na niższą składkę. Zainwestuj w systemy zabezpieczenia, takie jak alarmy, kamery czy zamki antywłamaniowe. Daj znać swojemu ubezpieczycielowi o tych zabezpieczeniach, aby uzyskać ewentualne zniżki. Wiele towarzystw docenia takie działanie ubezpieczonego i nagradza je konkretnymi zniżkami.

Lojalny klient

Wielu ubezpieczycieli oferuje rabaty dla lojalnych klientów. Jeśli jesteś zadowolony z obecnej polisy, zapytaj swojego ubezpieczyciela o ewentualne rabaty dla stałych klientów. Może to pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Ponadto, taki ubezpieczyciel ma w swoich dokumentach historię Twojego ubezpieczenia i dodatkowo może Ci naliczyć zniżkę za bezszkodowe funkcjonowanie w przeszłości. Jeżeli dotychczas nie wnioskowałeś o wypłatę odszkodowania, może to zadziałać na Twoją korzyść.

Spersonalizuj swoją polisę

Nie płać za coś, czego nie potrzebujesz. Spersonalizuj swoją polisę ubezpieczeniową, usuwając ryzyka, których nie potrzebujesz, a dodając te, które są dla Ciebie istotne. Na przykład, jeśli nie masz cennego sprzętu, który mógłby być skradziony, możesz zrezygnować z ochrony na wypadek kradzieży. Podobnie rzecz się ma z ryzykiem powodzi. Jeżeli mieszkasz daleko od akwenów, zrezygnuj z tego ryzyka. Stosunkowo dobre warunki ubezpieczenia znajdziesz w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqua. To naprawdę korzystna polisa, która chroni w wielu różnorodnych sytuacjach, a ochrona ubezpieczeniowa jest bardzo szeroka.

Znalezienie tańszej polisy ubezpieczeniowej mieszkania nie musi oznaczać rezygnacji z ochrony w tych aspektach, które są dla Ciebie ważne. Dzięki porównywaniu ofert, zwiększeniu udziału własnego, zabezpieczeniu mieszkania, lojalności wobec ubezpieczyciela i spersonalizowaniu swojej polisy, możesz oszczędzić pieniądze, jednocześnie zachowując spokój ducha w kwestii bezpieczeństwa swojego mieszkania. Pamiętaj też o prawidłowej wycenie wyposażenia mieszkania – zawyżenie wartości również wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *