Ranking Ubezpieczeń

Generali – ubezpieczenie domu

Zdarza Ci się czasem zapomnieć o zamknięciu mieszkania czy wykonaniu na czas przeglądu gazu, elektryki czy kominów? Cóż, to może się zdarzyć każdemu, a Generali świetnie sobie z tego zdaje sprawę. Właśnie dlatego ubezpieczenie domu lub mieszkania w Generali obejmuje ochroną Twoje mienie narażone nawet na skutek Twojego „zapominalstwa”. W ramach polisy ubezpieczeniowej ochroną możesz objąć nie tylko mieszkanie i znajdujące się w nim wyposażenie.

Towarzystwo oferuje możliwość rozszerzenia ochrony również na sprzęty i samochód, które znajdują się w garażu lub na miejscu postojowym w garażu podziemnym. Jedynym warunkiem jest objęcie ochroną ubezpieczeniową murów garażu.

A może przechowujesz swój ukochany rower w piwnicy? W ramach ubezpieczenia swojego mieszkania Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali otoczy ochroną również przypisaną do mieszkania komórkę lokatorską. Nawet tę, której drzwi wykonane są z drewnianych sztachet. Twój rower będzie tam znacznie bezpieczniejszy.

Uzupełnieniem polisy może być pakiet medyczny, możliwość skorzystania z lokalu zastępczego czy OC w życiu prywatnym.

Warta – ubezpieczenie

Ubezpieczenie mieszkania w Warcie to ochrona, która uwzględnia wiele różnorodnych zdarzeń losowych, na które trudno jest się odpowiednio przygotować. Polisa obejmuje ochroną mury i stałe elementy wewnątrz budynku. Do tego Towarzystwo bierze na siebie odpowiedzialność również za przynależne do mieszkania pomieszczenia, takie jak komórka lokatorska czy piwnica. Dodatkowo można również ubezpieczyć wyposażenie, w skład którego wchodzą sprzęty kuchenne czy RTV.

W ramach ubezpieczenia możesz zabezpieczyć się na wszelkie możliwe zdarzenia (all risks) lub zdarzenia podstawowe. Do tego możesz również uzyskać pomoc i wsparcie specjalistów, którzy zjawią się u Ciebie w nagłych wypadkach.

Polisa zrekompensuje takie zdarzenia jak pożar, wybuch czy przepięcie. Będzie dla Ciebie również wsparciem, gdy Twoje mieszkanie zostanie zalane przez sąsiada. Ochroną ubezpieczeniową objęte są również: kradzież z włamaniem, rabunek, stłuczenie szyb i szklanych elementów czy kradzież z komórki lokatorskiej.

PZU – ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania w PZU to sposób na zabezpieczenie swojej nieruchomości przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń losowych. W razie zniszczenia wyposażenia, uszkodzenia czy kradzieży na skutek włamania, otrzymasz odszkodowanie, które pomoże Ci uporać się ze stratami finansowymi.

Ciekawą opcją, która uzupełnia polisę jest wsparcie specjalistów, które Towarzystwo PZU zorganizuje dla Ciebie, gdyby doszło do uszkodzenia instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. To koniec zmartwień i poszukiwania fachowca. Teraz to ubezpieczyciel znajdzie go dla Ciebie.

Dodatkowo jest możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniowa również wyposażenia mieszkania. Co ciekawe i wyróżnia to polisę PZU na rynku ubezpieczeń: ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie w razie gdyby doszło do wyłudzenia pieniędzy lub biżuterii od Ciebie (jeżeli masz powyżej 65 lat) lub od Twojego dziecka, jeżeli ma ono poniżej 13 lat.

Uniqua – ubezpieczenia

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w Uniqua to wsparcie w razie pożaru lub zalania mieszkania. Na szczęście nie tylko. Twoja ochrona ubezpieczeniowa może działać również wtedy, gdy dojdzie do rabunku lub kradzieży z włamaniem. Dodatkowo możesz ją rozszerzyć o takie zdarzenia jak dewastacja, stłuczenie szklanych elementów czy powódź.

Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Uniqua jest możliwość dostosowania polisy do własnych potrzeb i oczekiwań. To Ty decydujesz, jaką będziesz mieć ochronę.

Uniqua oferuje również objęcie ochroną ubezpieczeniową domku letniskowego, który znajduje się na terenie rodzinnych ogródków działkowych. Jeżeli masz taki domek, to od dziś może on być już bezpieczny.

W ramach polisy otrzymujesz zabezpieczenie budynku i stałych elementów, takich jak zabudowa, podłogi czy ściany. Do tego możesz włączyć również posiadane przez siebie wyposażenie. A jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wszechstronnej ochrony, może zainteresować Cię również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

Ergo Hestia – ubezpieczenie mieszkania

Zalanie, pożar, przepięcie. Każde z tych zdarzeń może poskutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi. Do tego dochodzi grad, huragan czy kradzież z włamaniem. Zaburzają spokój i poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli jednak odpowiednio się do tego przygotujesz – np. poprzez wykupienie ubezpieczenia mieszkania – możesz znacząco zminimalizować ewentualne szkody czy straty.

Polisa dostępna jest w kilku wariantach, z czego największy – All Risks – uwzględnia praktycznie wszystkie nieszczęśliwe zdarzenia losowe, poza wyłączonymi z ochrony. Co ciekawe w ramach tego ubezpieczenia Towarzystwo Ergo Hestia bierze na siebie odpowiedzialność również za szkody wyrządzone w mieszkaniu przez Ciebie, Twoje dzieci czy zwierzęta domowe.

Uzupełnieniem ochrony jest możliwość wykupienia Home Assistance, co zapewni Ci wsparcie w razie awarii urządzeń domowych czy nawet całej instalacji. Medical Assistance natomiast to pomoc w razie nagłej choroby czy nieszczęśliwego wypadku.

Jak powstał ranking ubezpieczeń mieszkania?
Wybierając ubezpieczenie mieszkania lub domu nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną. Bardzo ważną rzeczą jest zakres ubezpieczenia, czyli wybór takich ryzyk, które rzeczywiście nam zagrażają. Kolejnym czynnikiem jest kwestia likwidacji szkody, jak długo trwa ten proces i czy nie ma żadnych wyłączeń wpływających na wypłatę odszkodowania.
Poniższy ranking stworzyliśmy w oparciu o dostępne na stronach ubezpieczycieli warunki ubezpieczeń. Najwięcej punktów przyznawaliśmy za zakres ochrony (im więcej ryzyk w umowie podstawowej tym wyższa ocena – max.5). Następnie analizie podlegała przejrzystość ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), możliwość rozszerzenia polisy o umowy dodatkowe, wysokość składki oraz wysokość możliwych świadczeń, a także darmowy assistance. Maksymalnie można było uzyskać 25 punktów.
Po co nam ranking?
Poszukiwanie ubezpieczenia mieszkania lub domu należy zacząć od analizy czynników, które będą miały wpływ na zakres ubezpieczenia, czyli przede wszystkim usytuowanie naszej nieruchomości – dom wolnostojący, mieszkanie, dom bliźniaczy. Następnym krokiem będzie wypisanie najczęstszych (przypuszczalnych bądź udokumentowanych) zagrożeń występujących na danym terenie lub obszarze. Wiadomym jest, że jeżeli nasz dom znajduje się blisko rzeki, częstym ryzykiem może być podtopienie, w przypadku mieszkania – zalanie.
Kolejną czynnością, jaką powinniśmy wykonać, to sprawdzić dostępne oferty ubezpieczeń nieruchomości. Bardzo przydatnym narzędziem w tym procesie jest właśnie ranking ubezpieczeń mieszkania lub domu.