Wsparcie specjalistów w razie awarii – czy masz to w swoim ubezpieczeniu? 

Autor:

Dorota Bajczyk

Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko ochrona przed fizycznymi uszkodzeniami i stratami wynikającymi z różnych zdarzeń, takich jak pożar czy zalanie. Dobre ubezpieczenie może również zapewnić wsparcie specjalistów w razie awarii, co może okazać się niezwykle przydatne w sytuacjach kryzysowych. Ale czy masz to w swojej polisie? Sprawdź to. 

Wsparcie specjalistów – co to za polisa? 

W wielu polisach mieszkaniowych znajduje się opcja zapewniająca wsparcie specjalistów w przypadku awarii. To oznacza, że w razie nagłej usterki, np. awarii elektryczności, problemów z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi, problemów z ogrzewaniem lub klimatyzacją, możesz skorzystać z usług fachowców, którzy szybko przyjadą na ratunek i dokonają naprawy. 

Takie wsparcie może być niezwykle cenne, szczególnie gdy nie masz doświadczenia w naprawach domowych lub nie masz dostępu do zaufanych rzemieślników. Wspierający specjaliści mogą szybko usunąć usterkę, co pomaga przywrócić normalne funkcjonowanie mieszkania. 

Jakie są rodzaje wsparcia specjalistów? 

W ramach wsparcia specjalistów w ubezpieczeniach mieszkaniowych można się spodziewać różnych rodzajów pomocy. Oto niektóre z nich: 

Elektrycy: W przypadku problemów z instalacją elektryczną, specjaliści elektrycy pomogą przywrócić prąd w Twoim mieszkaniu. 

Hydraulicy: W razie awarii wodno-kanalizacyjnych, hydraulicy zajmą się naprawą i przywrócą dostawę wody lub usuną przeciek. 

Serwis HVAC: Jeśli masz problemy z ogrzewaniem lub klimatyzacją, specjaliści od systemów HVAC przyjdą, aby naprawić usterkę. 

Szklarze: W przypadku uszkodzonych okien czy szklanych drzwi, szklarze zajmą się wymianą lub naprawą szyb. 

Jak działa wsparcie specjalistów w ubezpieczeniu mieszkaniowym? 

Proces korzystania ze wsparcia specjalistów zazwyczaj jest prosty. Gdy wystąpi awaria, wystarczy skontaktować się z ubezpieczycielem i zgłosić problem. Ubezpieczyciel może polecić odpowiedniego specjalistę lub firmę, która wysyła wykwalifikowany personel do dokonania naprawy.  

Warto jednak zaznaczyć, że w polisach mogą być różne ograniczenia dotyczące kosztów naprawy, maksymalnych kwot pokrywanych przez ubezpieczyciela oraz zakresu awarii, które są objęte wsparciem specjalistów. Ograniczenia mogą też dotyczyć ogólnej liczby wizyt specjalistów w Twoim domu. Dlatego zawsze warto zapoznać się z warunkami swojej polisy. 

Czy warto dodatkowo wykupić wsparcie specjalistów? 

Jeśli Twoja polisa mieszkaniowa nie zawiera wsparcia specjalistów lub chciałbyś rozszerzyć zakres tej ochrony, możesz zastanowić się nad dodatkowym ubezpieczeniem w tej kwestii. To może być szczególnie przydatne, jeśli boisz się nagłych awarii i chciałbyś mieć pewność, że w razie problemów dostaniesz szybką i profesjonalną pomoc. Z reguły jest ona oferowana w dodatkowym pakiecie Home Assistance i stanowi odrębną umowę, która zawierana jest jako dodatek do głównego ubezpieczenia.  

Podsumowanie 

Wsparcie specjalistów w razie awarii może znacząco ułatwić życie posiadaczom ubezpieczeń mieszkania. Gdy niespodziewane usterki lub problemy domowe wystąpią, można polegać na fachowcach, którzy szybko naprawią problem. Jeśli nie masz tej ochrony w swojej polisie, warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie lub zaktualizować swoją obecną polisę. Home assistance ze wsparciem specjalistów możesz znaleźć w ramach ubezpieczenia Uniqua. Sprawdź, ile trzeba za to dodatkowo zapłacić i rozważ czy jest to polisa dla Ciebie. Warto wiedzieć, że za taką wizytę nie musisz dodatkowo płacić. Nie dość więc, ze pomoc przychodzi szybko, to nie ponosisz za nią dodatkowych kosztów.