Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości

Nie jest łatwo znaleźć najlepsze ubezpieczenie mieszkania. Jeśli szukasz polisy pierwszy raz, na pewno zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę i co jest ważne dla skuteczności polisy. Porównaj z nami dostępne oferty, a dowiesz się, która będzie dla Ciebie odpowiednia! 

Porównaj ubezpieczenia przy pomocy nowoczesnych narzędzi! 

Jeśli właśnie stałeś się właścicielem nieruchomości pierwszy raz w życiu, z pewnością zastanawiasz się, jak je ubezpieczyć. Na rynku dostępnych jest wiele polis, można zgubić się w poradnikach. Jednak możliwości, jakie daje internet, są w porównywaniu ofert niezastąpione. W jaki sposób pomogą Ci w podjęciu decyzji? 

  • Kalkulator ubezpieczeń nieruchomości – porównaj ubezpieczenia bez wychodzenia z domu! 

Najskuteczniejszym narzędziem, z jakim możesz się spotkać w wirtualnym świecie, jest kalkulator ubezpieczeń nieruchomości. Jest to narzędzie, które pozwala z krótkim czasie porównać wiele ofert. Najlepsze kalkulatory wyceniają oferty nawet kilkunastu firm! A to wszystko jest możliwe dzięki stworzeniu specjalnego formularza, który zbiera najważniejsze dane mające wpływ na wysokość ceny. Ale oprócz kosztów, które trzeba ponieść, aby zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem czy innym zdarzeniem losowym, otrzymasz wiele ciekawych informacji o polisach. Przede wszystkim dowiesz się, co jeszcze oferuje ubezpieczyciel. Nie zawsze bowiem najtańsza oferta jest najlepszym wyborem. Czasem niewielka dopłata umożliwia rozszerzenie ochrony o wiele wyłączonych z podstawowej ochrony sytuacji. Najpopularniejszą opcją, zarazem najbardziej przydatną, okazuje się być ochrona ruchomości. Ubezpieczenie sprzętów domowych pozwala uzyskać świadczenie, kiedy zostaną one zniszczone przez ogień czy zalane. Wiele polis umożliwia także zakup ochrony przed kradzieżą. Nie tylko sprzęty w mieszkaniu są dzięki takiemu zapisowi zabezpieczone – możesz się także nie martwić o schowany w piwnicy rower. A może zechcesz do polisy dobrać ubezpieczenie OC w życiu prywatnym? Zakup ochrony dla mieszkania jest wspaniałą okazją, aby za niewielkie pieniądze ustrzec się przed koniecznością rekompensaty za szkody, które wyrządzisz osobom trzecim. Polisa chroni także przed wypadkami, które spowodowały Twoje dzieci lub zwierzęta domowe. Warto zatem rozważyć takie rozszerzenie. Porównaj ubezpieczenia, dokładnie czytając przy tym OWU, i znajdź takie, które w najniższej cenie oferuje najlepszą ochronę! 

 

  • Ranking polis mieszkaniowych 

Inną możliwością jest zapoznanie się z rankingami ubezpieczeń. W przypadku takich narzędzi, autorzy porównują nie tylko zakres ochrony i proponowaną cenę, ale także opinie o samym ubezpieczycielu i jakość obsługi klienta. Ma to znaczenie na przykład wtedy, gdy czas oczekiwania na wypłatę świadczenia jest długi, a polisa była wielokrotnie reklamowana z racji częstego odrzucania roszczeń. 

Porównaj ubezpieczenia – które polisy są najchętniej kupowane? 

Nie każda polisa jest właściwa dla wszystkich klientów. Kryteria wyboru mogą być różne, inne też są możliwości finansowe każdego kupującego. Dla Ciebie najważniejsza może być cena, ale wiele osób skupi się na przykład na dostępnych rozszerzeniach. Warto jednak przyjrzeć się popularnym polisom, nie bez powodu bowiem kupuje je wiele osób. Aby wybrać najpopularniejsze, sprawdziliśmy, jakie ubezpieczenia poleca przewodnik ubezpieczeniowy – doradca w zakresie ubezpieczeń osobowych, majątkowych i komunikacyjnych. 

  • PZU Dom 

Dlaczego ta polisa zajmuje pierwsze miejsce według rankingu stworzonego przez przewodnik? Przede wszystkim zawiera wiele ciekawych rozszerzeń, jak choćby możliwość ubezpieczenia nagrobka, które nie należy do popularnych dodatków. Co jeszcze można znaleźć w polisie? Przeczytaj tutaj. 

  • Aviva – pakiet standard: W domu 

Na drugim miejscu autorzy rankingu wymieniają polisę przygotowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva. Również w tym przypadku dostępnych jest wiele unikalnych rozszerzeń, na przykład pokrycie kosztów najmu lokalu zastępczego, gdy ubezpieczone mieszkanie zostanie zniszczone. Szczegóły polisy znajdziesz tutaj. 

Porównaj ubezpieczenia i nie przepłacaj! 

Trudno stwierdzić, czy ważniejszą opcją jest objęcie ochroną nagrobka, dobry pakiet Assistance czy też pokrycie rachunku za wynajem. Dlatego przede wszystkim trzeba dobrze sprecyzować potrzeby, żeby nie kupować polisy, która zawiera wiele zbędnych elementów. Przed zakupem sprawdź i porównaj ubezpieczenia o różnym zakresie ochrony – znajdź takie, które gwarantuje ochronę w sytuacjach, które uważasz za najbardziej prawdopodobne.